• V zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vás informujeme o poskytnutí riaditeľského voľna na deň 08. 03. 2024 pre žiakov AU a 1. - 9. ročníka. Dôvodom poskytnutia voľna je prerušenie distribúcie elektriny. (V škole sa nebude kúriť.) Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 11. 03. 2024. Ďakujeme za pochopenie.

• Palacinková show

• Naše šikovné žiačky-  Natálka Kollárová, Nika Žišková, Rebeka Obžerová a Nelka Hanusková, sa zúčastnili na Palacinkovej show v Partizánskom.

• "Najrýchlejší automechanik"

• Naši žiaci Pavel Bárta, Adrián Masár a Tobias Mlátko sa zúčastnili súťaže s názvom ,, Najrýchlejší automechanik,,  v priestoroch školskej autodielne v SOŠ J.A. Baťu v Partizánskom. Súťaž organizovalo Krajské centrum voľného času z Trenčína.

Súťaž pozostávala z troch disciplín. Najviac sa našim chlapcom darilo v aktivite zameranej na zručnosť, kde vymieňali koleso na aute. Hodnotil sa správny postup, presnosť a rýchlosť. V druhej disciplíne mali prejsť prekážkovú dráhu s autom na diaľkové ovládanie a posledná časť bola zameraná na vedomostný kvíz.

Súťažilo deväť tímov. Naši chlapci obsadili krásne piate miesto za čo im patrí veľká vďaka a srdečná gratulácia.

• 2% Z DANÍ

• Vážení rodičia a priatelia školy,

ďakujeme všetkým, ktorí prispeli svojimi 2% do Rodičovského združenia v minulom roku.

Veľmi ste našej škole pomohli. Preto Vás prosíme opäť o darovanie vašich 2%. Všetky potrebné tlačivá sú tu.

ĎAKUJEME!

• Muzikál POVALA

• Dňa 2. 2. 2024 sme boli  na POVALE – na kultovom maďarskom muzikáli v  Divadle Andreja Bagara v Nitre. Bol to vtipný príbeh o štyroch zabudnutých  duchoch, ktorí si hľadajú tú správnu povalu, aby ich prievozník odviedol na „lepší“ svet. Bolo to aj o láske a tiež celkom „krimi“ – kvôli vlámačke a pátraní po gangstrovi, bolo to o porozumení a aj vzájomnej pomoci. Kolotoč neuveriteľných udalosti priniesol dobrodružstvo, napätie, veľa zábavy, boli aj výborné efekty a čo je najdôležitejšie – šťastný koniec.

• Ples

• Dňa 20.1. 2024 sa uskutočnil  OBECNO-ŠKOLSKÝ ples. Vyzdobená sála, kvalitné občerstvenie, hudobná produkcia pre všetky generácie, bohatá tombola, ale predovšetkým veľmi dobrá atmosféra a výborná zábava. Ďakujeme všetkým sponzorom, aj tým,  ktorí sa podieľali na príprave tejto peknej spoločenskej udalosti.

• NOVÝ OZNAM

• V zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov vás informujeme o poskytnutí riaditeľského voľna na štvrtok 21.12.2023 a piatok 22.12. 2023 pre žiakov AU a 1. - 9. ročníka, z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov a pedagógov školy.

"Slávnosti pod jedličkou" sa presúvajú na január.

• Výsledky školského kola Pytagoriády žiakov 3. až  5. ročníka

Školského kola pytagoriády  12.12.2023 sa opäť zúčastnil väčší počet žiakov, ktorí radi počítajú a neboja sa popasovať aj s ťažšími úlohami. Pre úspešný postup do okresného kola bolo potrebné vypočítať najmenej 10 z 15 príkladov. K nim sa pripočítali body za ušetrený čas zo 60 minútového limitu.

Tu sú výsledky :

3. ročník  ( PaedDr. Eva Trlíková ):

Filip Blaškovič 24 b – úspešný riešiteľ

Liliana Bridová  22 b – úspešný riešiteľ

Rebeka Bridová  21 b – úspešný riešiteľ

Eliška Dudeková  23 b – úspešný riešiteľ

Tomáš Greguš 23 b – úspešný riešiteľ

Adam Tonhajzer 19 b – úspešný riešiteľ

Zoey Valterová  20 b – úspešný riešiteľ
            Martin Žiško  22 b – úspešný riešiteľ

IV. A  ( PaedDr. Daša Preťová ):

Martin Kuba 9 b
            Alex Sagan 17 b – úspešný riešiteľ
            Tomáš Turák 8 b

IV. B ( Mgr. Soňa Košianová )

Branislav Brida 20 b – úspešný riešiteľ
            Táňa Tvrdoňová  17 b – úspešný riešiteľ

V.B  ( Mgr. Zuzana Schniererová ):

Štefan Humaj 8 b

Filip Hutár 4 b

Lilly Chalmovianská 4 b

Zuzana Repková 17 b – úspešný riešiteľ

Hannah Švecová 6 b

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom blahoželáme. Za každý ročník určí komisia dvoch najúspešnejších žiakov, ktorí sa zúčastnia okresného kola

v apríli 2024.

Mgr. Soňa Košianová

• Oznam ŠJ

• Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že réžia za mesiace január a február 2024 sa bude uhrádzať naraz v mesiaci január 2024.

Martina Hoosová,vedúca ŠJ pri ZŠ Oslany tel: 046/549 20 55.

• Ypsilon súťaž

• 7. decembra 2023 si 24 našich žiakov  po roku pripomenulo, že slovenčina nemusí byť len „strašiakom“, ale popri povinnom učive aj zábavou s tajničkami, hrou so slovami či zábavným čítaním. Opäť sme sa totiž zapojili  do celoslovenskej súťaže Ypsilon – slovina je hra.  Všetkým držíme palce, výsledky sa dozvieme v januári!

Mgr. Ivana Košovská