• Zlepšenie technického vybavenia chemickej učebne ZŠ v Oslanoch

Tento projekt je podporený Európskym fondom regionálneho rozvoja v rámci

Integrovaného regionálneho operačného programu

Názov projektu:       Zlepšenie technického vybavenia chemickej učebne ZŠ v Oslanoch

Kód výzvy:                IROP-PO2-SC222-2016-13

Kód ITMS2014+:     302021K378

Operačný program: Integrovaný regionálny operačný program

Spolufinancovanie:  Európsky fond regionálneho rozvoja

Prioritná os:              2. Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám

Investičné priorita:  2.2. – Investovanie do vzdelania, školení a odbornej prípravy, zručností

a celoživotného vzdelávania prostredníctvom vývoja a výcvikovej

infraštruktúry.

Špecifický cieľ:         2.2.2. Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov základných škôl

Opis projektu:

Hlavným cieľom podpory je vytvoriť podmienky pre kvalitné vzdelávanie, a tým zlepšiť kvalitu života obyvateľstva. Cieľovou skupinou sú deti, žiaci v procese vzdelávania a odbornej prípravy a osoby zúčastnené na celoživotnom vzdelávaní na Základnej škole v Oslanoch. Hlavným motívom podpory je posilnenie ich sociálnych a odborných kompetencií, ktorých zvládnutie im umožňuje úspešnú integráciu do spoločnosti z hľadiska sociálnych a pracovných väzieb. Výstupom realizácie projektu je zriadenie chemickej učebne prostredníctvom obstarania materiálno-technického vybavenia a činnosti stavebných úprav s dopadom na zlepšenie výsledkov hodnotenia a klasifikácie žiakov  v medzinárodnom, ako aj národnom meraní dosiahnutých vedomostí a ich úspešnosti na trhu práce.

Očakávané výsledky projektu:

Splnením cieľov zlepšíme kvalitu vzdelávania v Základnej škole v Oslanoch, vytvoríme podnetné prostredie, predovšetkým pre rozvoj v oblasti chémie. Zotrieme rozdiely medzi intaktnými žiakmi a žiakmi so ŠVVP a SZP. Vytvoríme prostredie aj pre získavanie pracovných návykov, zlepšenie kompetencií žiakov v oblasti prírodovedných predmetov.

Plánovaná doba realizácie projektu:  02/2020 - 08/2020

Celkové oprávnené výdavky:              44 906,50 €

Výška NFP:                                           42 661,17 €

Spolufinancovanie obce:                        2 245,33 €