• Fašiangy v našej škole

• „Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde,

kto nemá kožúška, zima mu bude...“

Kto by nepoznal túto chytľavú pesničku?

Fašiangy, zábava, spev, tanec, ľudové tradície...to boli témy , o ktorých sme sa rozprávali na hodinách hudobnej výchovy a na krúžkoch Bystré hlavičky a Babičkina záhrada.

Deti sa dozvedeli zaujímavé informácie o tradičných sprievodoch našich predkov v krojoch a maskách, mali možnosť ochutnať typické fašiangové jedlá, zaspievať si piesne ... a dokonca vyskúšať si palicový tanec . Bolo že to smiechu a zábavy.

Jedným z typických fašiangových jedál sú fánky. Túto dobrotu si deti vyskúšali upiecť v školskej kuchynke. Pani učiteľky priniesli z domu pripravené cesto. Deti sa učili cesto vaľkať, vykrajovať, ukladať na plech...Po upečení sa všetci pustili do ochutnávky...........................................Ach, sladké fašiangy...

Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti...“

Fašiangy sa skončili, veselé a chutné zážitky zostali...Tak o rok znovu, fašangovníci!!

Žiaci druhého a tretieho ročníka a p. učiteľky Trlíková a Preťová

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch 5.-10.2.2023 sa zúčastnilo 36 žiakov z našej školy lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Roháče - Spálená. Väčšina z nich sa postavila na lyže po prvýkrát. Za vydareného slnečného počasia a priaznivých snehových podmienok si všetci osvojili základy lyžovania.  Pochvala patrí žiakom aj za slušné správanie sa, snahu naučiť sa niečo nové, ale i za dodržiavanie lyžiarskeho kódexu. Ing. Michaela Mihalovič

• Palacinková show

• Emka Tomová a Miška Čatlošová z 9.A sa zúčastnili na "PALACINKOVEJ SHOW" v Partizánskom. Dievčatá obsadili krásne tretie miesto. Srdečne blahoželáme! Mgr. Anna Kurbel

• DOD Partizánske

• Krajské centrum voľného času v Trenčíne spolu s SOŠ J.A. Baťu v Partizánskom organizovali súťaž pre žiakov základných škôl s názvom: Najrýchlejší automechanik. Súťaže sa zúčastnilo 12 tímov z  Trenčianskeho samosprávneho kraja.

ZŠ Oslany reprezentovalo trojčlenné družstvo zložené z deviatakov. Pod vedením kapitána družstva Jakuba Hanusa, získala naša škola 2 nádherné ocenenia. Viktor Hutár sa stal najrýchlejším automechanikom v disciplíne zameranej na výmenu kolesa s  nastavením presného momentu. Hodnotená bola jeho zručnosť, šikovnosť a rýchlosť. Martin Hudec vyhral titul najmúdrejší automechanik vo vedomostnej súťaži zameranej na automobily, vedel najviac správnych odpovedí zo všetkých súťažiacich.

Chlapcom srdečne blahoželáme!       Ing. Miriam Vanková

• Na základe VZN č.2/2023 obce Oslany sa od 1. 3. 2023 mení výška stravného v školskej jedálni nasledovne:

Stravníci od 6 do 11 rokov (I.st.) - desiata 0,65 €

Stravníci od 11 do 15 rokov (II.st.) - desiata 0,70 €

Stravníci od 6 do 11 rokov (I.st.) - obed 1,50 €

Stravníci od 11 do 15 rokov (II.st.) - obed 1,70 €

Režijný príspevok za žiaka sa mení a je vo výške 4€ / mesiac / žiak

• Odmena za polročnú prácu

• Polrok je za nami a naše snaženie bolo zhodnotené známkami na vysvedčení. Žiaci IV. B okrem pochvaly od svojich rodičov dostali za odmenu svoju obľúbenú pochúťku- pizzu. Chutila o to viac, pretože si ju spoločne  pripravili v našej školskej kuchynke. Deti pracovali v triede rozdelené v troch skupinách.  Dve skupiny riešili pripravené úlohy a vždy jedna skupina pripravovala pizzu podľa svojich chutí. Celou školou sa šírila príjemná vôňa a všetci si výborne pochutili na chrumkavej dobrote!

Mgr. Soňa Šandriková

• Súťaž YPSILON

• Aj tento školský rok sme sa s našimi 24 žiakmi 2. až 9. ročníka zapojili do celoslovenskej súťaže Ypsilon – SLOVINA JE HRA. Testy zamerané tvorivosť, logické myslenie, hru so slovami či prácu s textom vypĺňalo takmer 10 000 detí z celého Slovenska. Preto sme netrpezlivo  očakávali výsledky 6. ročníka tejto súťaže. A veru sa oplatilo. V jednotlivých kategóriách sme dosiahli veľmi pekné výsledky. Až  22 našich žiakov získalo dostatočný počet bodov na to, aby patrili k žiakom s výbornými výsledkami v rámci celého Slovenska. Traja patria dokonca k najlepším – sú to Rebeka Bridová (2.trieda), Leonard Brida (4.A) a Šimon Košovský (5.A). Šimon bol zároveň organizátormi vyžrebovaný a získal aj vecnú cenu. Všetkým našim súťažiacim k výborným výsledkom blahoželáme, z ich úspechov sa tešíme.

Mgr. Ivana Košovská