• Oznam- dotácia na stravu v ŠJ

• Od 01.05.2023 je možné poskytnúť na každé dieťa dotáciu na stravu, ak rodič o poskytnutie  písomne požiada.

Dotácia na  stravu sa od 01.05.2023 bude poskytovať v sume:

• 2,10 eur za každý deň na žiaka I. stupňa,
            • 2,30 eur za každý deň na žiaka II. stupňa
            • Ak sa dieťa nezúčastní vyučovania, zaplatí obed v plnej výške -žiak I. stupňa 1,50 € a žiak II. stupňa 1,70€. (Prvý deň neprítomnosti si môže odobrať obed do obedára- zaplatí plnú výšku, potom si musí obed odhlásiť) Príspevok na režijné náklady- 4€ paušálne za mesiac, zaplatí každý žiak, ktorý odoberie v danom mesiaci aspoň jeden obed.
            • O poskytnutie dotácie je nutné písomne požiadať na predpísanom tlačive, ktoré žiaci dostali domov, prípadne si ho stiahnite. Ak sa Vaše dieťa v školskej jedálni doteraz nestravovalo, je potrebné vyplniť a podpísať aj zápisný lístok stravníka. Žiadosti prosíme doručiť najneskôr do 5.4. 2023. Ďakujeme.
            • Ziadost_Navratka_Dotacia_na_stravovanie_01.05.2023.pdf
            • Zapisny_listok_stravnika_ziaci_ZS.pdf
            • Cely_oznam_-Poskytnutie_dotacie_na_stravovanie_od_01.05.2023.pdf
          • Biologická olympiáda

• Srdečná gratulácia a veľká vďaka patrí Elle Novotkovej z  IX.B za reprezentáciu našej školy v biologickej olympiáde.  Ella získala prvé miesto v okresnom kole s prácou: Život s cukrovkou. Postúpila do krajského kola, kde získala ocenenie ,,úspešná riešiteľka,,.

• Joži a Pali na cestách

• Joži a Pali sú bývalí žiaci našej školy, ktorí sa rozhodli cestovať po svete netradičnými spôsobmi. Svoje dobrodružstvá sprostredkúvajú prostredníctvom pútavých prezentácií. Ak sa chcete dozvedieť viac, príďte sa pozrieť v piatok 31. marca 2023 do KD OSLANY o 18:00 hodine. Tešia sa na Vás Joži a Pali!

• DEŇ VODY

• Svetový deň vody je určený na 22. 3. už od roku 1993. Vyhlasuje ho každoročne Organizácia Spojených národov. Kampaň Svetového dňa vody 2023 má heslo "Be the change" - BUĎ ZMENOU. Povzbudzuje ľudí, aby vo svojom živote podnikli kroky k zmene spôsobu, akým používajú, spotrebúvajú a hospodária s vodou.

Dňa 23.3. 2023 sa naši žiaci zapoja do aktivít, ktoré si navzájom pre seba pripravili. Na školskom dvore budú rozmiestnené stanovištia, na ktorých si vyskúšajú nielen športové, ale i vedomostné úlohy súvisiace s vodou.

Žiaci prvého stupňa sa im budú venovať cez štvrtú a piatu vyučovaciu hodinu, žiaci druhého stupňa cez štvrtú, piatu a šiestu hodinu.

NEZABUDNITE PRÍSŤ V MODROM!

Ing. Andrea Obertová

• Riaditeľské voľno 28. 3. 2023

• Dňa 28.3.2023 (utorok) budú mať všetci žiaci riaditeľské voľno. V prípade nutnosti bude v prevádzke  školská družina pre žiakov prvého, druhého a tretieho ročníka, v čase od 7,30 do 15,00 hod. s náhradnou vychovávateľkou. Prosíme Vás, aby ste túto možnosť využili len v prípade, že nemáte kde umiestniť svoje dieťa. Ďakujeme za pochopenie.

• Testovanie 9

• Dňa 22.3. 2023 (streda) sa uskutoční Testovanie 9. Žiaci 5. - 8. ročníka majú v tento deň riaditeľské voľno, pretože z organizačných dôvodov nie je možné zabezpečiť vyučovanie. Žiaci prvého stupňa sa učia podľa rozvrhu, ŠKD je v bežnej prevádzke. Ďakujeme za pochopenie.

• Športový úspech

• V bratislavskej športovej hale Elán sa konali majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu v kategóriach mladšieho žiactva. Úspešne si počínala aj žiačka našej školy a reprezentantka Atletického oddielu Partizánske  - Emmka Néčová. V šprinte na 60m  si v osobnom rekorde 9,18 s dobehla pre zlatú medailu. K zlatu na 60m pridala Emmka aj bronz v behu na 600m v čase 2:04,57 minúty.

Svoj športový talent ukázala Emmka aj na Halových majstrovstvách Slovenska vo viacboji. Emmka v disciplíne „ dvojboj najmladších žiačok – šprintérsky dvojboj“, vybojovala 3.miesto. Srdečne blahoželáme.

Mgr. Boris Marhevka