• OZNAM

• Vzhľadom na neustupujúcu chorobnosť žiakov, bude v dňoch 20.12. - 21.12. 2022 pokračovať dištančné vzdelávanie. Dňa 22.12. 2022 majú žiaci riaditeľské voľno.

• Predvianočné stretnutie

• Žiaci IV. B navštívili v predvianočnom období Klub dôchodcov. Prišli pozdraviť milé tety s básničkami a hudobno - tanečným programom. Porozprávali sa o vianočných zvykoch a  pečení, no a aby nezostalo len pri slovách, spoločne piekli sladké a voňavé medovníčky. Deti mali svoje vlastné vykrajovačky, postupne ukladali na plech hviezdičky, zvončeky, srdiečka či stromčeky. Takto  napiekli nielen medovníčky, ale tiež linecké koláčiky. Tety nám ponúkli teplý čajík, porozdávali  sladké balíčky na cestu a navzájom sme si popriali príjemné  a hlavne v zdraví prežité vianočné sviatky. Mgr. Soňa Šandriková

• Z dôvodu vysokého počtu chýbajúcich žiakov a pedagógov prechádza škola od 13. 12. 2022 do 19. 12 2022 (vrátane pondelka) na dištančné vzdelávanie. Pretože je veľa žiakov chorých (s vysokými teplotami), nebudú prebiehať on-line hodiny, ale budú žiakom posielané domáce úlohy, pracovné listy a prezentácie. O nasledovnom postupe Vás budeme informovať cez stránku školy. (Divadelné predstavenie pre žiakov VIII. a IX. r. , ktoré sa má konať  v stredu 14.12. 2022 zostáva v platnosti. Učitelia Vás budú informovať).

• EXKURZIA DO OSVIENČIMU

• Dňa 30.11.2022 navštívili žiaci deviateho ročníka našej školy koncentračný tábor  v Osvienčime. Hoci od ukončenia 2. svetovej vojny uplynulo už veľa rokov, aj v súčasnej dobe stále existujú ľudia, ktorí sú šíriteľmi rasovo nenávistných myšlienok, prezentujú názory o neznášanlivosti a diskriminácii ľudí. Cieľom nášho výletu bolo ukázať žiakom následky týchto názorov formou zážitkového vyučovania v koncentračnom tábore v Osvienčime. Žiaci mohli vidieť na vlastné oči miesta, kde trpeli a prišli o život státisíce nevinných ľudí z celej Európy a mohli si sami vytvoriť názor o danej dobe. Exkurziu sme realizovali v rámci hodiny dejepisu. Deň sme ukončili návštevou Krakowa, kde sme načerpali vianočnú atmosféru na tradičných vianočných trhoch.

Lenka Hudecová, žiačka 9. A

• Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok

• Ďakujeme všetkým deťom, rodičom a kolegom za ochotu zapojiť sa do akcie pre dôchodcov v Radobici.

Podarilo sa nám spoločne pripraviť 29 vianočných škatúľ, naplnených dobrotami, darčekmi a hlavne láskou.

Dnes sme ich s radosťou odovzdali pani koordinátorke pre našu oblasť  Beátke Miklošovej, ktorá ich v našom mene odovzdá do sociálneho zariadenia v Radobici.

Tamojší klienti budú mať aj vďaka ZŠ Oslany krajšie Vianoce 😊

Žiaci 3.A,3.B, p. uč. Bridová a Preťová

• V zdravom tele, zdravý duch – korčuliarsky výcvik

• V dňoch 28.11. – 2.12.2022 sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili korčuliarskeho výcviku pod vedením certifikovaných trénerov z HK Iskra v priestoroch zimného štadióna v Partizánskom.

Hneď v prvý deň sa 22 žiakov s veľkým nadšením, no aj obavami postavili na ľadovú plochu. Pre veľa z nich to bolo však úplne prvýkrát. Ani malý neúspech a občasný pád nikoho neodradil. Tí, ktorí sa korčuľovať nevedeli, sa to naučili. Tí, ktorí vedeli, si zdokonalili svoje zručnosti a nakoniec si všetci spolu zasúťažili v rôznych disciplínach. Korčuliari si prešli  aj dopravnou výchovou na ľade. Skúsení tréneri vyčarili na tvári každého jedného úsmev a dobrá nálada spojená s pohybom nás sprevádzala celý týždeň. Šťastie v detských očiach bolo veľkým zadosťučinením, tak pre nás, ako aj pre trénerov. Veľká vďaka patrí trénerom z hokejového klubu Iskra Partizánske a p. Adamíkovi.

Ing. Mihalovič

• Nitra - 2. 12. 2022 - Divadlo Andreja Bagara - divadelné predstavenie Robin Hood

• Chladné decembrové počasie, predvianočná nálada, výzdoba, vianočné trhy, mesto Nitra – ale hlavne krásny zážitok z predstavenia – hudobnej rozprávky Robin Hood... Príbeh známeho anglického ľudového hrdinu nás preniesol do Anglicka, do tajomného Sherwoodskeho lesa.  A ako to už v rozprávkach býva, boli sme svedkami toho, ako dobro a spravodlivosť - aj s našou morálnou pomocou - vyhrali nad klamstvom a zlom. Zažili sme s hlavným hrdinom a jeho družinou nielen nespravodlivé odsúdenie, väznenie, radosť, humorné situácie, zábavu i smútok, ale aj príbeh lásky, ktorý skončil, samozrejme, svadbou Robina s lady Marion.

Verím, že v divadle sme spolu neboli naposledy, zážitky a atmosféra sú vždy jedinečné a pre mnohých – keďže sme boli úplne prvýkrát – nezabudnuteľné.  Ostáva dúfať, že návšteva kultúrnych podujatí a divadelných predstavení sa stane opäť súčasťou našich spoločných školských akcií. Veď ako sa hovorí, národ bez kultúry, nie je národom – a aj k tomu chceme viesť naše – Vaše deti.

Mgr. Ivana Košovská

• Expert geniality show

• Expert geniality show je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Jej hlavným poslaním je vzbudzovať u žiakov hlbší záujem o rôzne oblasti ľudského poznania a motivovať ich k ďalšiemu vzdelávaniu. Súťažnou formou si 34 našich žiakov porovnáva vedomosti s rovesníkmi z iných škôl po celom Slovensku. Táto súťaž prispieva ku vyhľadávaniu talentovaných žiakov. Na konci novembra aj naši žiaci vypracovali súťažné témy a 21.12. 2022 si môžu pozrieť priebežné výsledky. Ing. Andrea Obertová