• Muzikál ALADIN

•      Mágia, tajomno, hra farieb, nádherné kostýmy, čarovná scéna, skvelé herecké výkony.

To všetko čakalo tretiakov a štvrtákov v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre, kde sa 13.3. 2024 preniesli do jednej z rozprávok Tisíc a jednej noci.

Aladin ,jeho verný priateľ Džin zo zázračnej lampy a princezná Budúr – dobro na jednej strane, oproti falošnému a chamtivému vezírovi na strane druhej. Naši žiaci sledovali so zatajeným dychom príbeh, odohrávajúci sa na javisku, popretkávaný pesničkami,  zvukovými i svetelnými efektmi.

Zážitky pretavili aj nasledujúce dni na vyučovacích hodinách. Vytvárali pojmové mapy, rysovali kulisy, vymýšľali dialógy medzi Aladinom a Džinom, tvorili a písali krátke príbehy, skloňovali, počítali slovné úlohy s Aladinom...

Teší nás, že aj takouto formou sa dá deťom priblížiť čaro rozprávok.

Mgr. Soňa Košianová

• Okresné kolo Geografickej olympiády

• 12. marca 2024 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády z GEOGRAFIE.

Našu školu reprezentovali dvaja žiaci 6 .ročníka - Šimon Košovský a Jakub Brida  a dvaja žiaci 8.ročníka – Patrik Čmiko a Ľuboš Repka.

Všetci naši žiaci sa zaradili medzi úspešných riešiteľov olympiády.

V kategórií žiakov 6. a 7. ročníka sa umiestnil v konkurencii 50-tich súťažiacich Šimon Košovský zo VI.A  na 11. mieste a Jakub Brida zo VI.A na 16.mieste.

V kategórií žiakov 8. a 9. ročníka  sa umiestnil v konkurencii 45 súťažiacich Patrik Čmiko z 8.B na 7.mieste a Ľubko Repka z 8.B na 21.mieste.

Ku krásnemu umiestneniu všetkým blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Mgr. Boris Marhevka

• Testovanie 9

• Dňa 20.3.2024 sa uskutoční Testovanie 9. Všetky potrebné informácie nájdete tu. Žiaci 5. - 8. ročníka majú v tento deň z organizačných dôvodov riaditeľské voľno

• Druhý krok - NADÁCIA MARKÍZA

• Naša škola bola vybraná ako účastník preventívneho programu Druhý krokPreventívny program Druhý krok realizuje Nadácia Markíza v rámci svojho projektu ,,Odpíšeme ti“. Jeho cieľom je byť oporou pre obete šikany, ktoré sa častokrát nevedia alebo nemajú na koho obrátiť. Otvorene hovoríme a diskutujeme o téme šikanovania - medzi deťmi, učiteľmi a rodičmi. Projekt je výsledkom iniciatívy Nadácie Markíza, ktorá sa v boji proti šikanovaniu a v prevencii šikanovania spojila s odborníkmi z oblasti psychológie, výskumu a stratégie. Partnermi projektu sú Linka detskej istoty, n. o. a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Odbornou garantkou je renomovaná detská psychologička s dlhoročnou praxou PaedDr. Petra Arslan Šinková, ktorá pri projekte stojí od jeho začiatku.

V rámci projektu sa postupne pripravujú a realizujú aktivity, medzi ktoré patrí aj vzdelávanie pedagógov či školských psychológov, zamerané na rozvoj emocionálnej inteligencie detí. Pomocou programu Druhý krok vedia pedagógovia/špeciálni pedagógovia či  školský psychológ lepšie pracovať na prevencii šikanovania.

• V zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vás informujeme o poskytnutí riaditeľského voľna na deň 08. 03. 2024 pre žiakov AU a 1. - 9. ročníka. Dôvodom poskytnutia voľna je prerušenie distribúcie elektriny. (V škole sa nebude kúriť.) Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 11. 03. 2024. Ďakujeme za pochopenie.

• Palacinková show

• Naše šikovné žiačky-  Natálka Kollárová, Nika Žišková, Rebeka Obžerová a Nelka Hanusková, sa zúčastnili na Palacinkovej show v Partizánskom.