• Jeseň v knihe - záložka

• Srdečne gratulujeme Paťke Kováčikovej zo VI.B, ktorá uspela v súťaži vyhlásenej Hornonitrianskou knižnicou v Prievidzi. Jej prekrásna záložka na tému Jeseň v knihe zaujala medzi desiatkami iných z celého okresu. Novú knižku a diplom si právom zaslúži! Blahoželáme!

• Hovorme o jedle

• Naša škola sa zapojila do celoslovenského projektu: Hovorme o jedle. Cieľom je motivácia žiakov k tvorivému vzdelávaniu o potravinách, správnom stravovaní a aj budovaní zdravého životného štýlu.

Starší žiaci odovzdávali vedomosti mladším spolužiakom interaktívnou a zábavnou formou. Školské lavice sa premenili na krásne prestreté stoly plné dobrôt. Učitelia aj deti priniesli suroviny z vlastných záhrad, z ktorých vyčarili neodolateľné pochúťky.

Pestrosť jedál nám pomohli zabezpečiť aj sponzori, ktorým patrí naša vďaka. Pán Marián Filo z reštaurácie Afrodita so svojím tímom pripravili deťom tvarohovo smotanové poháriky ozdobené ovocím, pani Ďurková z Biofarmy zo Žabokriek nad Nitrou prispela výbornými nátierkami, firma Bioplant z Ostratíc dodala zdravé jabĺčka a Tatranská mliekareň Tami poskytla chutné mliečka.

Veríme, že takýmito vzdelávacími aktivitami o potravinách dospejeme k myšlienke, že jedlo
            znamená radosť a pôžitok, zdravie a prevenciu, kultúru a súdržnosť.

Pre mnohé deti zostáva zážitkové učenie zážitkom na celý život. Svedčia o tom aj reakcie i fotografie od rodičov, ktorých deti pokračujú v tvorení doma. To poteší každého učiteľa. Ďakujeme aj  rodičom za  podporu v našom snažení.

• Exkurzia z geografie 6.10.2022

• Vo štvrtok 6.10. 2022  naši piataci a siedmaci spoznávali chodníky v NP Malá Fatra, po ktorých kedysi kráčala Jánošíková družina. Od hotela Diery sme sa vybrali cez tiesňavy, popri potoku, vyšliapali si pár rebríkov nad malými vodopádmi a dostali sa cez les až k chate Podžiar. Odtiaľ asi polhodinovou prechádzkou až do dedinky Štefanová pod Veľkým Rozsutcom. Po dlhých daždivých dňoch boli chodíkmy premočené, ale všetko sa zvládlo bez problémov. V Štefanovej na parkovisku  nás už čakal autobus a cez Vrátnu dolinu, obec Terchovú s vyhliadkou „Terchovské srdce“ sme asi po polhodine cesty prišli do Žiliny, kde sme mali rozchod v nákupnom centre Aupark.  Prežili sme pekný slnečný deň v ešte krajšej prírode Malej Fatry. Tešíme sa na naše ďalšie spoznávanie prírodných aj kultúrnych krás  Slovenska. Ďakujeme.              Žiaci V.a VII. ročníka

Mgr. Boris Marhevka, Mgr. Martina Bridová, Mgr. Anna Kurbel

• Európsky deň jazykov

• 26.septembra si pripomíname Európsky deň jazykov. Na dolnej chodbe našej školy sa uskutočnilo tradičné podujatie pod názvom „Tea Party“. Deviataci nás preniesli v čase do roku 1840, kedy žila krásna vojvodkyňa Anna Maria z Bedfordu a dala pitiu čaju celkom nový rozmer. Pozvala kamarátky a nechala pripraviť sušienky a sendviče. Zo skvelého nápadu sa zrodila tradícia. Všetky deti našej školy si tak mohli vychutnať tento nápoj „po anglicky“ s mliekom a maškrtou. Deviatakom patrí veľká vďaka za prípravu tohto dňa.

Mgr. Anna Kurbel

• Ďalší bežecký úspech

• Na majstrovstvách Západoslovenského kraja v Piešťanoch v behu na 600 m obsadila žiačka našej školy Emmka Néčová vynikajúce 2.miesto a na stupeň víťazov vystúpila ešte raz, keď v štafete 4 x 60 m skončila na treťom mieste. Emmke blahoželáme a držíme päste v ďalších športových súťažiach.       Mgr. Boris Marhevka