• NOVÝ OZNAM

• V zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov vás informujeme o poskytnutí riaditeľského voľna na štvrtok 21.12.2023 a piatok 22.12. 2023 pre žiakov AU a 1. - 9. ročníka, z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov a pedagógov školy.

"Slávnosti pod jedličkou" sa presúvajú na január.

• Výsledky školského kola Pytagoriády žiakov 3. až  5. ročníka

Školského kola pytagoriády  12.12.2023 sa opäť zúčastnil väčší počet žiakov, ktorí radi počítajú a neboja sa popasovať aj s ťažšími úlohami. Pre úspešný postup do okresného kola bolo potrebné vypočítať najmenej 10 z 15 príkladov. K nim sa pripočítali body za ušetrený čas zo 60 minútového limitu.

Tu sú výsledky :

3. ročník  ( PaedDr. Eva Trlíková ):

Filip Blaškovič 24 b – úspešný riešiteľ

Liliana Bridová  22 b – úspešný riešiteľ

Rebeka Bridová  21 b – úspešný riešiteľ

Eliška Dudeková  23 b – úspešný riešiteľ

Tomáš Greguš 23 b – úspešný riešiteľ

Adam Tonhajzer 19 b – úspešný riešiteľ

Zoey Valterová  20 b – úspešný riešiteľ
            Martin Žiško  22 b – úspešný riešiteľ

IV. A  ( PaedDr. Daša Preťová ):

Martin Kuba 9 b
            Alex Sagan 17 b – úspešný riešiteľ
            Tomáš Turák 8 b

IV. B ( Mgr. Soňa Košianová )

Branislav Brida 20 b – úspešný riešiteľ
            Táňa Tvrdoňová  17 b – úspešný riešiteľ

V.B  ( Mgr. Zuzana Schniererová ):

Štefan Humaj 8 b

Filip Hutár 4 b

Lilly Chalmovianská 4 b

Zuzana Repková 17 b – úspešný riešiteľ

Hannah Švecová 6 b

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom blahoželáme. Za každý ročník určí komisia dvoch najúspešnejších žiakov, ktorí sa zúčastnia okresného kola

v apríli 2024.

Mgr. Soňa Košianová

• Oznam ŠJ

• Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že réžia za mesiace január a február 2024 sa bude uhrádzať naraz v mesiaci január 2024.

Martina Hoosová,vedúca ŠJ pri ZŠ Oslany tel: 046/549 20 55.

• Ypsilon súťaž

• 7. decembra 2023 si 24 našich žiakov  po roku pripomenulo, že slovenčina nemusí byť len „strašiakom“, ale popri povinnom učive aj zábavou s tajničkami, hrou so slovami či zábavným čítaním. Opäť sme sa totiž zapojili  do celoslovenskej súťaže Ypsilon – slovina je hra.  Všetkým držíme palce, výsledky sa dozvieme v januári!

Mgr. Ivana Košovská

• Otvorené laboratórium SOŠ Nováky

• Projekt „Otvorené laboratórium“ predstavuje pre žiakov netradičnú zážitkovú formu vzdelávania a teší sa veľkému záujmu zo strany žiakov, ale i pedagógov. Naši žiaci mali možnosť vyskúšať si v laboratóriu zaujímavé zrážacie reakcie, výsledky zapísali do pracovného listu a v žiackej knižke im pribudla jednotka z chémie. Po práci v laboratóriu im stredoškoláci ukázali aj dielne, prácu s robotmi, ale i výrobu jednoduchých svietnikov.

Ing. Andrea Obertová

• Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok

• Veľké poďakovanie patrí všetkým deťom i dospelým, ktorí sa zapojili do tohtoročnej dobročinnej akcie a pomohli pripraviť a naplniť veľa škatuliek s láskou a z lásky.

V piatok 1. decembra našu školu navštívila pani koordinátorka Beátka Miklošová.

Vyskladali sme krásnych 45 škatúľ, ktoré potešia dôchodcov a osamelých ľudí v blízkom okolí.

Potešiť druhých je nádherný pocit, ďakujeme...

Daša Preťová