• Duálne vzdelávanie

Informácia o duálnom vzdelávaní (DV).

Vybrané odbory na SŠ možno študovať formou duálneho vzdelávania. Ktoré to sú, sa dá zistiť priamo na webových stránkach SŠ alebo u výchovného poradcu. Ak má žiak záujem o duálne vzdelávanie ponúkame mu potrebné informácie:

• Prihlášku na DV získa zákonný zástupca alebo žiak priamo vo firme, ktorá ponúka DV
          • na DV podáva vyplnenú prihlášku zákonný zástupca taktiež samotnej firme (nie výchovnému poradcovi ani strednej škole)
          • Termín podania prihlášky na DV nie je totožný s termínom podania prihlášky na SŠ. Prihlášku na DV treba posielať skôr – dátum si treba zistiť u firmy (najčastejšie je posledným možným termínom 31. marec)
          • Firma si následne urobí vlastné výberové konanie formou pohovoru, na ktorý bude žiak pozvaný. Ak bude úspešný, firma to oznámi SŠ

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok, nielen o DV, ale aj možnostiach štúdia na SŠ prosím kontaktujte výchovného poradcu.

Ponuka_ucebnych_miest.pdf